Na poszukiwanie dziecka

Fantastyka to jeden z takich tematów, który na polskim rynku przewija się bardzo często. Trzeba przyznać, że już od wielu lat fantastyka ma się u nas bardzo dobrze i jak widać korzystają z niej kolejne pokolenia, które poznają współcześnie pisane książki, jak również te starsze. Zarówno nowe, jak i stare książki prezentują wspaniały poziom literacki zabierając nas do światów, które samodzielnie chyba nie tak łatwo wymyślić. Jeżeli ktoś lubi takie fantastyczne tematy, to koniecznie powinien sięgnąć po “Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia” Andrzeja Sapkowskiego.

W świecie Geralta

Czy ktoś jeszcze nie słyszał o Andrzej Sapkowskim, który uznawany jest za jednego z najlepszych autorów, jeżeli chodzi o fantastykę. Jego saga o Wiedźminie nie tylko znana jest w naszym kraju, ale także dalej. To właśnie on zainspirował wielu współczesnych autorów do tworzenia. Sława Geralta z Rivii jest tak duża, że na podstawie tych książek powstało wiele wspaniałych gier, jak również filmów oraz seriali. Na rynku dostępnych jest także wiele gadżetów, które są idealnym uzupełnieniem kolekcji wszystkich fanów tej fantastycznej sagi. Geralt z Rivii jest zupełnie innym wiedźminem. Wszyscy pałali żądzą mordu. Geralt także potrafi zabijać, ponieważ był szkolony w ten niełatwej sztuce. Jednak czasem woli odprawić czar lub urok, dzięki czemu również można pozbyć się wielu potworów ze swojej drogi. Jego ukochaną jest piękna czarodziejka Yennefer . Na co dzień wiedźmin wędruje po różnych ziemiach razem z tajemniczą istotą o imieniu Ciri.

Na ratunek

Ze światem Geralta warto się zapoznać od pierwszego tomu, dzięki czemu zrozumienie wielu zagadnień będzie o wiele łatwiejsze. W “Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia” mamy do czynienia z bardzo osobliwą wyprawą, która rusza na poszukiwanie i ratunek Ciri. Ta mała dziewczynka zagubiła się i wiedźmin chce ją odnaleźć. W tej wyprawie pomaga mu jego wierny przyjaciel – bard Jaskier. Oprócz tego w grupie poszukującej dziewczynki jest także łuczniczka Milva, dziwaczny cyrulik Emiel Regis i Cahir aep Ceallach – Nilfgaardczyk. Ten ostatni był do tej pory uważany przez Geralta za wroga, który prędzej doprowadziłby do śmierci dziewczynki. Czy intencje Nilfgaardczyk są w tym przypadku w pełni jasne? To okaże się w książce? Czy wszyscy powrócą z tej wyprawy cali i zdrowi? Czy dziewczynka zostanie odnaleziona przez swoich przyjaciół? Świat wiedźmina jest bardzo skomplikowanym miejscem. Przynosi on jednak wiele wspaniałych przygód i fantastycznych zwrotów akcji.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com